איזה עץ מומלץ לפרגולה?

היום כל מי שדר בבית פרטי יחפש אחר פתרון הצללה פרקטי ודקורטיבי לגינה שלו. פרגולה מעץ תספק מענה של הצללה וקירוי ותהווה אלמנט עיצובי יפה שממזג בין החלל של הבית לבין הגינה. בכל תכנון ובנייה של פרגולה יילקחו בחשבון כל התנאים הסביבתיים, כיוון הזריחה, כמות המשקעים ועוצמת הרוחות האופייניים לאזור. בנוסף, יש להתייחס לפרגולה כאלמנט עיצובי שמתכתב עם החלל הפנימי והחיצוני. בטרם מתחילים לבנות פרגולה בגינה, רצוי יהיה להתייחס לכמה פרמטרים משמעותיים – בראש ובראשונה לתקציב הכספי שעומד לרשותנו, לתנאי מזג האוויר בהם אמורה הפרגולה לעמוד, לתנאים של השטח עצמו וכמובן גם לטעם האישי. יש כאמור סוגים רבים ושונים של לוחות עץ שיתאימו לבניית פרגולה והם יבדלו בגוון, בעמידות, ברמת הקשיחות, בסגנון וגם במחיר. בזמן בחירה של סוג העץ, מוטב יהיה להתייעץ עם איש מקצוע שמבין בתחום ויודע כיצד להתאים את העץ לסגנון הגינה וידע אף לייעץ בתחזוקה השוטפת של הפרגולה על מנת שתאריך ימים.  אז איזה עץ מומלץ לפרגולה שלנו? כדי לענות על שאלה זו, יש לבחון את העצים הפופולריים ביותר היום בשוק.

עץ דו שכבתי

עץ דו שכבתי הינו חומר גלם קשיח משום שהוא מורכב משני לוחות עץ טבעיים, לרוב מאשוח ואורן, שמתמזגים יחד בתהליך טכנולוגי שמספק עמידות וקשיחות ומאפשר בנייה של אלמנטים רבים בעלי גודל ונפח כמו הפרגולה וכלל הריהוט לגינה. קורות עץ דו-שכבתיות, נחשבות לחומר גלם חזק יותר מהעץ ממנו הם נוצרים, קל לעבוד איתן והן לא מצריכות כלים מיוחדים. להלן היתרונות של פרגולה שבנויה מעץ דו שכבתי –

חוזק ועמידות – הפרגולה תהייה עמידה , הקורות יישארו ישרות וחזקות לאורך השנים, לא ייסדקו ויארו ישרות.

נוחות אידיאלית בזמן הבנייה, העיבוד, הניסור, ההדבקה וכולי.

הקורות מגיעות במידות משתנות –  ניתן להשיג את הקורות הללו באורכים וחתכים בהתאם לדרישה.

מראה מרשים – פרגולה מעץ זה תספק מראה מאסיבי ויוקרתי למדי.

דו שכבתי - איזה עץ מומלץ לפרגולה?

עץ דו שכבתי

עץ אורן מוקצע

עץ אורן מוקצע הוא זן ממשפחת העצים הרכים. למרות שהאורן צומח בארץ, הקורות הגולמיים שלו מגיעים מפינלנד במגוון של חתכים ומידות. הוא שכיח מאוד בענפים שונים בתעשייה ונחשב לאיכותי בעיקר בשל הצפיפות של סיבי העץ. כדי להשיג עץ אורן מוקצע שהוא עץ בעל מרקם חלק בהיעדר חתיכות בולטות, יש לבצע תהליך ייחודי. כאמור, העץ אורן עוד לפני שישמש כקורה לפרגולה, יגיע כחומר גלם גס ויאלץ לעבור תהליך הקצעה, מה שיעניק לו את המראה הנקי, האסתטי והחלק. בתהליך ההקצעה יועברו קורות עץ שלמות במכונת הקצעה ייעודית שתוריד את השכבה הגסה של העץ, תיישר ותחליק אותו. בנוסף לתהליך זה, כדאי  לשייף את עץ האורן לרבות באזורים שבהם יש חיתוכים, על מנת לקבל את המוצר בעל רמת הגימור האיכותית ביותר שניתן. לאחר מכן ניתן גם לצבוע אותו ביתר קלות, מה שבסופו של דבר יעניק לפרגולה את המראה המרשים ביותר.

אורן מוקצע - איזה עץ מומלץ לפרגולה?

עץ אורן מוקצע