בניית דק סינטטי יכולה להיות פתרון נהדר לקרחות הדשא בגינה, לעשבים השוטים הגדלים ומכערים את הגינה, וגם פתרון נהדר למי שמעוניין ליישר את הקרקע כדי להציב שולחן או ריהוט גן. למעשה, רצפת הדק מאפשרת לנו לקבל רצפה ישרה בה ניתן להתהלך יחפים, כמו גם למנוע הצטברות מים, כיוון שהמים חודרים דרך הרווחים של הדק ומחלחלים ישר לאדמה. כל היתרונות הללו הפכו את רצפת הדק למבוקשת מאוד, ואפילו חלק מהנוף בגינות פרטיות, מרפסות שמש וגגות.

מה שצריך לדעת על בניית דק סינטטי 1 - כל מה שצריך לדעת על בניית דק סינטטי

כל מה שצריך לדעת על בניית דק סינטטי

איך בוחרים דק סינטטי?

לפני שבוחרים דק סינטטי לגינה, כדאי לדעת שקיימים סוגים שונים של דקים סינטטיים, החל מדקים העשויים מחומר סינטטי העשוי כולו מפלסטיק חדש (PVC), וישנם דקים סינטטיים למחצה, כלומר שמשולבים בהם גם שבבי עץ ממוחזרים ועוד. הטכנולוגיה של דקים העשויים מפלסטיק נחשבת למיושנת יותר ופחות איכותית, ולכן רבים מעדיפים לרכוש דק סינטטי העשוי מתרכובת של סיבי עץ הנחשבת לטכנולוגיה הרבה יותר  איכותית ועמידה לאורך שנים רבות.

קצת על היתרונות של דק סינטטי

לדק סינטטי יש יתרונות רבים, ולכן הוא נחשב למבוקש מאוד ונפוץ בגינות פרטיות, גגות, מרפסות שמש ולריצוף פנים במגוון מקומות. מבין היתרונות תוכלו למצוא את הבאים: חומר המאפשר ניקוי קל יותר, עמידות וחוזק למשך שנים רבות,  אין כל צורך בטיפול ותחזוקה כפי שמצריך עץ מלא, ההתקנה שלו מהירה וקצרה והיא ללא ברגים חשופים, והמראה שלו מאוד דומה עץ טבעי. 

תוכלו לבחור מבין מגוון גדול של דוגמאות וגוונים, דבר שאינו קיים בדקים מעץ מלא. וכמו כן, ניתן למצוא מגוון טקסטורות, המתאימות לסגנונות עיצוב שונים. 

טיפול ותחזוקה של דקים סינטטיים 

יתרון בולט בדק הסינטטי הוא התחזוקה הקלה שלו שאינה דורשת מריחת שמן עץ בתדירות גבוהה כפי שנהוג לבצע בדקים מעץ מלא. התחזוקה שהם דורשים היא מינימאלית לחלוטין וכוללת ניקוי האבק ולכלוכים קלים מאוד. כיום תוכלו למצוא ברשתות מזון מגוון סוגי חומר ניקוי ייחודיים לדקים סינטטיים.  קלות התחזוקה שלהם בהחלט יכולה להשפיע על הבחירה, שהרי בשגרת היום יום לא תמיד יש לנו את הזמן להשקיע בתחזוקת הדק בגינה. 

חשיבות בחירת בעל מקצוע מקצועי לצורך התקנת דק סינטטי 

התקנה דק לגינה פרטית היא לא עניין של מה בכך ודורשת עבודה מקצועית של תכנון והרכבה, ולכן הבחירה חייבת להיעשות על פי בחינת הפרמטרים הבאה: הניסיון של בעל המקצוע בהתקנת דק, הייעוץ המקצועי טרם ההתקנה וסיוע בבחירת דק המתאים לאופי הגינה והמקום בו הוא יותקן. נציין גם שלכל דק סינטטי יש את הוראות ההתקנה הספציפיות שלו, ולכן התקנה שאינה מקצועית עלולה לגרום למראה שאינו אסתטי והמון בעיות שעלולות לצוץ בעתיד. 

לסיכום, דקים סינטטיים ידועים ביתרונות הרבים שלהם כמו תחזוקה קלה, מגוון טקסטורות לבחירה, הרכבה מהירה וכו'. אולם, לפני שבוחרים דק סינטטי, חשוב מאוד להכיר את סוגי הדקים הקיימים בשוק ולבצע התאמה מדויקת לצרכים שלכם ולמקומות בהם יותקנו הדקים, כך תוכלו ליהנות מדק איכותי למשך שנים רבות.