בכל נגריה או עבור כל פרויקט בנייה שכולל עץ, נזדקק לפלטות עץ מלא. כל פלטה או סוג עץ יש לו את הגוון ואת האופי שלו שבא לידי ביטוי במראה הייחודי, בתכונות שלו, במרקם ובתחושה שהוא מספק. בנוסף, כל עבודת עץ תראה לנו שונה ומקורית מאחר וכל פלטה היא ייחודית כשלעצמה. גם אם תיקחו שתי פלטות זהות מבחינת סוג העץ, ותבנו מהן שני שולחנות, עדיין כל שולחן יראה לכם שונה וייחודי. פלטות מעץ מלא מבוקשות מאוד בתחום הנגרות והריהוט ומשולבות בתעשייה כמשטח בחדר אמבטיה, משטחי עבודה למטבח, ארונות ומיטות לחדרי ילדים, שולחנות למשרד, מדפים ועוד.

מבחר סוגי העצים

המגוון בשוק פלטות העץ הוא בהחלט גדול ואפשר למצוא מגוון סוגי עצים כשכל אחד מגיע עם אפיונים ותכונות משלו. עוד חשוב לדעת שחתך פלטות העץ מגיעות בדרך כלל במס' גדלים קבועים, משום שמכינים אותם בצורה ובגודל מסוים. כדי להשיג את הפלטה שמתאימה לצרכים שלכם, יש להזמין פלטה מעץ מלא שעונה לדרישות, לצרכים ולמידות שאתם זקוקים. פלטות העץ יכולות לשמש אתכם עבור שלל מטרות ועבודות נגרות, חשוב להדגיש שבכל סוג של עץ שתבחרו, יש להכיר את התכונות שמאפיינות אותו ולהתאים את הפלטה למיקום ולתנאי האקלים בהם היא אמורה להשתלב (חוץ או פנים).

מאפיינים ויתרונות של פלטת עץ מלא

חלק מאזורי הגידול של עץ מלא יצמחו בתנאי גידול אופטימליים, כמו באירופה, משם מגיע עץ האורן או באזורים שונים בדרום אמריקה.

נראות – עץ מלא מגיע בגוונים שנעים בין צהוב לחום כהה, פלטת עץ מלא היא בעלת מראה מרשים, אחיד וייחודי לכל סוג עץ. יש פלטות מסוג לאמי, שהן עשויות מלוחות עץ רחבים מודבקים ויש פלטות מסוג בוצ'ר שעשויות מרצועות דקות של לוחות עץ מודבקות כמשטח אחד.

פלטות עץ מלא הן חזקות ועמידות מאוד ביחס למשקלן.

פלטות אלה מגיבות היטב לעיבוד, ניסור בפרט, הדבקה, ליטוש, הברגה וכולי.

פלטות העץ המלא אינן מכילות חומרים כימיים ולכן נחשבות לידידותיות לסביבה ונוחות לשימוש בכל חלל.

סוגי הפלטות הפופולריות ביותר

כפי שנאמר, פלטות עץ משמשות אותנו למגוון של עבודות נגרות – הן יכולות להתאים לבניית קירות, לחיפוי על קיר, לבנייה של מערכות ישיבה או שולחנות אוכל, למדפים, מגירות, ארונות וכולי. להלן מספר פלטות עץ שנחשבות למבוקשות בימינו –

פלטות עץ אורן

עץ האורן נחשב לעץ חזק ועמיד ובעיקר גמיש ומאפשר שימושים רבים ומגוונים. הוא רך יחסית ולכן נוח מאד לעבודה.

עץ אורן - איזה סוגים של פלטות עץ מומלצים?

פלטות עץ אורן

פלטת בוצ'ר אלון מבוקע

מדובר בפלטות מרשימות ובעלות נוכחות גבוהה. הן מודבקות לאורך ולרוחב מחתיכות של עץ מלא. ניתן לעשות בו שימוש, עם הגנה מתאימה, באזורים לחים כמו חדרי אמבטיה ומטבחים.

בוצר אלון מבוקע 1 - איזה סוגים של פלטות עץ מומלצים?

פלטת בוצ'ר אלון מבוקע

פלטות עץ אגוז אפריקאי

עץ שהגוונים שלו משתנים מעת לעת מה שהופך אותו לייחודי ויוצא דופן.

פלטות עץ אקליפטוס

עץ חזק למדי שזה היתרון המובהק שלו ולכן הוא מתאים לכל ריהוט שמצריך עומס רב כמו שולחנות, כסאות וכולי.

פלטות עץ בוק

עץ קשיח מאד ולא גמיש. היתרון העיקרי שלו שניתן לעבד אותו לכל מיני צורות והוא עדיין נשאר איתן.

לאילו שימושים משמשות פלטות העץ?

פלטות לעיצוב הבית והגינה – כאמור הפלטות מתאימות כמו כפפה לעיצוב חלל הבית והגינה. אפשר להשתמש בהן למשטח עבודה במטבח, הן יתאימו גם למדפים בכל מיני גדלים, לשידה, לארון ועוד. כמו כן, אפשר לעצב בעזרתם ריהוט ייחודי לחלל של הסלון כמו שולחנות קפה או שולחן פינת אוכל, עבור כוננית כניסה, ספסל כניסה וכולי. בחלל הגינה ניתן לעשות בהן שימוש לספסלים, לשולחן אוכל, לנדנדה, אדניות ועבור מגוון רב של פריטים, רק חשוב מאד לא לשכוח  למרוח עליהם חומר שייגן מפני נזקי מזג האוויר.

פלטות בבתי עסק – גם בחללי המשרד ובתי עסק שונים מומלץ לעצב את החלל בעזרת אותן פלטות עץ ייחודיות. בחללי אירוח ציבוריים כמו מסעדות, בתי קפה, פאבים ניתן לבנות באמצעותם דלפקים, שולחנות עץ, כיסאות וספסלים – כל אלה יספקו מענה מעולה ומרשים במיוחד למקום.