קורות עץ לפרגולה בעולם העצים מכיל בתוכו מגוון עצום של סוגים ואיכויות שונות

קורות עץ לפרגולה מכיל בתוכו מגוון עצום של סוגים ואיכויות שונות, כאשר כל אחד מהם מתאים לבניית מוצר אחר, חלקם לבניית ריהוט, לבניית דקים, פרגולות ועוד. גם דרכי הטיפול בעץ משתנים מסוג אחד לשני, ולכן פעמים רבות כאשר אנשים פרטיים מעוניינים לרכוש לוחות עץ לפרגולה או לכל מוצר אחר הם אינם יודעים איזה סוג עץ אכן יענה על צרכיהם ויתאים לאופי ה"פרוייקט" שהם מעוניינים לבצע. לכן, בראש ובראשונה יש צורך להגדיר את סוג העבודה הרצויה, ורק לאחר מכן לבחור בצורה נכונה את העץ הדרוש לאותה משימה.

עץ לפרגולה - קורות עץ לפרגולה – סוגי עצים שכדאי להכיר

קורות עץ לפרגולה

בואו נדבר על עץ מלא

עץ מלא הוא אחד המונחים המוכרים יותר בעולם העץ ונחשב למדד של איכות העץ, במיוחד כאשר מדובר על בניית ריהוט מעץ מלא, שהרי בתחום זה יש לא מעט תחליפי עץ הידועים כפחות איכותיים (פלטות סנדויץ', MDF, פורניר וכו'). עץ מלא הוא למעשה  עץ שאינו מעובד וללא כל תוספות, אך גם כאן יש הבדל בין עץ מלא איכותי ועץ מלא שאינו איכותי. ככל שהעץ יהיה כבד יותר, כך צפיפותו גבוהה יותר, מן הסתם הוא יהיה יקר יותר, אך יחד עם זאת יהיה עמיד יותר ויחזיק למשך שנים רבות.

סוגי עץ המתאימים לבניית פרגולות

פרגולות נהדרות להגנה מפני שמש ומשמשות כפתרון הצללה פופולרי בישראל. ניתן לומר שהן חלק מהנוף בבתים פרטיים ובגינות רבות בישראל בשל כמה סיבות; ראשית הקיץ כאן חם במיוחד, אך למרות זאת הישראלים אוהבים לשבת בחוץ ולהינות מהאויר הפתוח. פרגולה מוצלת וקרירה תאפשר זאת.

בימי החורף, שאינם קרים במיוחד, פרגולה מקורה מאפשרת לשבת בחצר גם כשמטפטף.

את הפרגולה ניתן לבנות בכל צורה ועיצוב רצויים על ידי לוחות עץ לפרגולה הנחשבים לאיכותיים. העץ הפופולרי והמתאים ביותר בארץ לבניית פרגולה הוא עץ אורן או עץ לבן דו/תלת או רב שכבתי (בהתאם לחתך הרצוי).  כמובן שיש לצבוע בגוון רצוי ומתאים, דבר שייגן על הפרגולה מפני פגעי מזג האויר לאורך זמן.

סוגי עץ הנפוצים לפרגולות

העצים הפופולריים לבניית פרגולה בארץ הם עץ אורן, עץ גושני ועץ דו שכבתי. עץ אורן, נחשב לחזק ועמיד למשך שנים רבות והוא מיועד לבניית פרגולות קטנות יותר. עץ דו שכבתי ורב שכבתי, נחשב למאסיבי יותר ומגיע בחתכים גדולים יותר מהאורן, מה שמאפשר לבנות פרגולות גדולות יותר, חזקות יותר, שיכולות לשאת עומסים כבדים יותר.

צפו במגוון סוגי קורות עץ לפרגולה שלנו