צבע לעץ אורן  – טיפים והמלצות

בשנים האחרונות אנשים רבים מאמצים את שיטת 'עשה זאת בעצמך', הם רוכשים מגוון כלים, עצים וצבעים מעצבים או משדרגים רהיטים בכוחות עצמם. ישנם אף שמגדילים ראש ובונים בכוחות עצמם רהיטים, רוכשים עצים ובונים שלב אחר שלב, צובעים בצבעי  עץ ונהנים מחדוות היצירה. אחד השלבים הגורליים בשדרוג רהיטים או בנייתם, הוא בחירת צבע לעץ, בעיקר צבע לעץ אורן, ולכן הבאנו בפנייכם כמה המלצות נהדרות לבחירה מנצחת של צבע ושלבי העבודה איתו.

נתחיל ונסביר כי כדאי לדעת את מאפייני העץ טרם בחירת צבע לעץ אורן , העץ נחשב לעץ פופולרי וזול יחסית, לבניית רהיטים מסוגים שונים.

עץ האורן שייך למשפחת העצים הרכים.  ניתן לבנות ממנו מגוון דברים כגון פרגולות, גדרות, בתי עץ, חיפויי קיר, דקים, ריהוט ועוד. במידה ואינכם יודעים לזהות את סוג העץ שברשותכם, נסביר כי את עץ האורן תוכלו לזהות על פי המראה המיוחד שלו – הוא בעל טקסטורה הייחודית לו ונראה דק יחסית. לרוב, במטר עץ אורן ברמה גבוהה יהיו עד 5 עיניים, כאשר עיניים קטנות יהפכו את העץ לאיכותי יותר, ועיניים גדולות יותר יהפכו אותו לפחות איכותי.

למה עץ אורן נחשב לפופולרי כל כך?

עץ אורן נחשב לעץ קל יחסית, וכפי שנכתב לעיל, הוא מתאים לבניית מוצרים רבים. מלבד זאת, מחירו זול ביחס לעצים אחרים כמו עצים קשים, אך בשל היותו עץ רך, הוא עלול להיסדק עם השנים, ולכן יש לתחזק אותו בצורה נכונה. כמו כן, יש להקפיד לבחור צבע המיועד לעץ אורן ולטפל בו בצורה נכונה טרם הצביעה.

לעץ אורן טיפים והמלצות 1 - צבע לעץ אורן  - טיפים והמלצות

צבע לעץ אורן – טיפים והמלצות

השלבים לטיפול וצביעת עץ אורן

שיוף העץ – השלב הראשון הוא שיוף העץ לטובת מראה אחיד. בעת השיוף יש להתמקד באזורי החיתוך שלו, באזורים הבולטים ובאזורים שבוצעו בהם עיבוד. לאחר שיוף העץ תקבלו לוח חלק המוכן לצביעה חלקה. חשוב לציין כי השיוף הוא חלק מתהליך הצביעה, כיוון שהוא מאפשר לצבע להיספג בצורה טובה יותר, וכן  למנוע בליטות מיותרות.

ניקוי – לאחר שיוף העץ, יש צורך לנקות את החלקיקים והנסורת שנוצרו עקב השיוף. את הניקוי תוכלו לבצע באופן עצמאי על ידי מטלית לחה, אך יהיה עליכם להמתין לייבוש מוחלט של העץ טרם הצביעה.

תהליך צביעת עץ אורן

לאחר הניקוי, יש לבחור בצבע עץ מתאים ובמברשת איכותית. את הצביעה יש לבצע בכיוון סיבי העץ בשכבה אחידה. כדי לקבל תוצאה איכותית, מומלץ לצבוע לפחות 3 שכבות, כאשר יש להמתין בין שכבה לשכבה עד לייבוש מוחלט. זמן הייבוש המומלץ בין שכבה לשכבה הוא לפחות 3-4 שעות. כדי לקבל רמת גימור גבוהה, מומלץ לשייף את העץ בין שכבה לשכבה, אך אין זה חובה, אך כדאי לדעת שהשיוף  יגרום לשכבת הצבה הבאה להיספג בצורה טובה יותר. ישנם סוגי צבעים שזמן ההמתנה בין שכבה לשכבה קטן יותר, יש להתעדכן בכך בעת בחירת ורכישת הצבע.

לטיפים לטיפול וצביעת עץ היכנסו …