כל מה שצריך לדעת על דק סינטטי

דק סינטטי הפך בשנים האחרונות למבוקש מאוד בשל היתרונות הרבים שלו. אנשים רבים מעדיפים לשלב דק סינטטי על פני דק עץ אמיתי, גם בגלל שקשה מאוד להשיג דק מעץ מלא, בגלל הנראות המיוחדת שלו, העמידות, החוזק והאפשרות לרכוש מוצר ירוק שאינו פוגע בגידול עצים בעולם. אך אלה רק חלק מהיתרונות שלו, שהרי הוא מכיל יתרונות בולטים המסבירים את הביקוש שלו בשוק. 

מה שצריך לדעת על דק סינטטי - כל מה שצריך לדעת על דק סינטטי

כל מה שצריך לדעת על דק סינטטי

הכירו את היתרונות של דק סינטטי

עצי עץ מסוגים שונים ובעיקר איפאה קשים מאוד להשגה, מכיוון שקיימת רגולציה מחמירה בנושא בשל פגיעת כריתת העצים בעולם ביערות הגשם. הקושי להשיג עץ מלא, הופך אותו ליקר יותר, ולכן דק סינטטי מביא בדיוק את אותה איכות, רק נחשב למוצר ירוק שאינו פוגע בסביבה. 

תחזוקה מועטה 

דק סינטטי דורש תחזוקה אפסית לאורך זמן, וזאת בניגוד לעץ הדורש מריחת שמן עץ וסילר על מנת לשמור על הנראות שלו בוהקת. הוא אינו דורש תחזוקה, קל מאוד לניקוי ולכן רבים מעדיפים לרכוש דק סינטטי ביחס לדק עץ. 

מגוון רב של עיצובים לבחירה

הדק הסינטטי מגיע במגוון צבעים לבחירה, וניתן לבחור גוון שיתאים מבחינה עיצובית לגינה או למרפסת בה הוא מותקן. טכנולוגיה זו מייצרת דקים מרהיבים, בעלי תחזוקה מינימלית – עד אפסית ומעניקה לחלל מראה יפה יותר מדק עץ רגיל. 

עמידות לאורך זמן 

בשל הטכנולוגיות המתקדמות והחכמות לייצור הדק סינטטי, כיום ניתן למצוא דקים איכותיים מאוד העמידים למשך שנים רבות. כמובן שיש לבחור בסוג איכותי העמיד לתנאי מזג האוויר הישראליים, במיוחד אם ברצונכם לשלב את הדק בגינה. 

התקנה נוחה 

את הדק הסינטטי קל מאוד להתקין, ניתן לבצע את ההתקנה באופן נסתר, ע"י מחברים נסתרים ללא ברגים נראים לעין, או עם ברגים עליונים.  תוכלו להרכיב את הדק בשיטת עשה זאת בעצמך ללא צורך באיש מקצוע.

מראה ייחודי 

המראה שלו מיוחד מאוד, וכמעט שלא ניתן להבחין כי מדובר בחומר סינטטי, כיוון שהוא נראה כמעט כמו עץ רגיל.  כמו כן, ניתן לבנות מהדק הסינטטי כל צורה רצויה, בין אם מדובר על זוויות, שתי וערב ועוד מגוון עיצובים שיקנו לחלל מראה מעוצב ומיוחד.

השימושים של דק סינטטי

בדק סינטטי ניתן לבצע מגוון רב של שימושים, במיוחד אם יש ברשותכם גינה פרטית, גג או מרפסת שמש. ניתן לרצף את הגינה בדק בכל מקום רצוי כמו באזור פינת הישיבה, כשביל כניסה לבית או ליציאה אחורית, במקום אבני מדרך, סביב בריכת שחייה, סביב בריכות נוי, סביב מפלי מים ומזרקות ועוד. כמו כן, ניתן לשלב אותו במרפסות שמש (גם קטנות), בדירות גג ואפילו בעיצוב פנים. אין ספק ששילוב הדק במקומות אלה יקנו לחלל מראה מיוחד ואסתטי. 

כיום קיימים בשוק סוגים שונים של דק סינטטי, חלקם איכותיים מאוד וחלקם פחות, ולכן ישנה חשיבות רבה לבחירת סוג הדק והחברה ממנה תרצו לרכוש אותו. כדי להבטיח בחירה נכונה ואיכותית, רכשו רק מחברה אמינה ומוכרת המציעה אחריות מלאה על הדק, כך תוכלו ליהנות ממנו למשך שנים רבות. דבר נוסף, וודאו כי לדק קיים תקן עמידות להחלקה.