אורן לדק - היתרונות של עץ אורן לדק

עץ אורן לדק

היתרונות של עץ אורן לדק

דק הוא אחד מחיפויי הרצפה הפופולריות ביותר לחיפוי רצפת החוץ, הוא משתלב נהדר במרפסת שמש, בגינה באזור פינת הישיבה, סביב הבריכה או בכניסה לבית. דקים בשנים האחרונות מככבים כמעט בכל בית פרטי, בעיקר בבתים שיש בהם גינה, משום שהמראה של העץ משתלב נהדר עם הנוף הכפרי והעצים בגינה ומעניק מראה חמים ומיוחד לחלל הגינה. אז אם גם אתם שוקלים לשלב דק בגינה, כדאי שתכירו את היתרונות של עץ אורן לדק, הנחשב לעץ הפופולרי ביותר בישראל ובכלל בעולם.   

קצת על הפופולריות של עץ אורן

עץ אורן טבעי נחשב לאחד העצים הנפוצים והוותיקים ביותר בישראל, הוא מככב כמעט בכל בית בישראל ומבצעים בו מגוון רב של שימושים כמו בניית פרגולות מעץ, בניית ריהוט גן, חיפוי לקירות, מרכזי ספא ובין היתר גם בניית דקים. בעבר בניית דקים בגינה הייתה נחלתם  של בתים המשתייכים לעשירון העליון, או של מקומות מפוארים מאוד כדוגמת מרכזי ספא ובתי מלונות, אך בשנים האחרונות עץ אורן נעשה נחלת הכלל וכיום כולם יכולים ליהנות ממנו בשל החוזק שלו והעלויות הזולות שלו ביחס לעצים אחרים.

אז בואו נראה מהם היתרונות של בניית דק מעץ אורן:

חומר זול יחסית –  עץ אורן נחשב לעץ זול ביחס לעצים אחרים המשמשים לבניית דק כגון עץ איפאה או עץ טיק. ולכן כמעט כל אחד יכול לעמוד במחיר התקנתו. העלות הזולה שלו מאפשרת חיפוי של שטחים גדולים במיוחד כמו בחלק הקדמי של הבית, החלק האחורי, הכניסה לבית, סביב הבריכה ועוד. למעשה, אנשים רבים מחליפים את הדשא האמיתי לטובת בניית רצפת דק אורן, שהיא חסכונית מבחינת מים.

עץ אורן לדק מגיע מחוטא בדרך כלל, בגוון ירקרק, וזאת על מנת למנוע חדירתם של מזיקים שונים לעץ.

התקנה קלה – התקנת דק מעץ אורן נחשבת לעבודה יחסית פשוטה ביחס להתקנת דק מעצים אחרים. הדק עצמו מגיע כלוחות עץ, וההתקנה פשוטה, נעשית ע"י חיבור ברגים לתשתית. לכן אנשים רבים גם מתקינים את הלוחות בשיטת עשה זאת בעצמך, וחוסכים את עלות ההתקנה.

מגוון מידות וגדלים לבחירה – את לוחות הדק מעץ אורן ניתן למצוא במבחר רב של מידות, מה שמקל מאד על שילובו בכל מקום אפשרי. בדרך זו תוכלו לחפות כל אזור רצוי, מאזורים גדולים במיוחד ועד אזורים קטנים כמו שבילי כניסה לבית.  

גמיש לעיצוב – עץ אורן נחשב לעץ גמיש מאוד לעיצוב, נוח מאוד לעבוד איתו לדוגמה – קל מאוד לנסר אותו משום שהוא רך ומגיב בקלות רבה לפעולות פשוטות. פרמטר זה מאפשר ליצור יצירות שונות על הרצפה כמו פסים שונים ועיצובים מיוחדים.

קל לתחזק אותו – קל מאוד לתחזק את עץ האורן, משום שנדרש מידי שנה למרוח עליו שמן עץ שקוף או מגוון כדי לשמור על מראה חדש ולהגן עליו מפני קרני UV ומים. את עץ האורן ניתן לצבוע ולשמן בכל גוון שתרצו, ולהתאים לסביבה שבה הוא נמצא. פעולה זו ניתן לבצע באופן עצמאי, אך אם תרצו לקבל מראה חדש לאחר כמה שנים, תוכלו לבצע ליטוש מקצועי על ידי חברות המתמחות בתחום.