יותר ויותר בעלי גינות ומרפסות מעדיפים לייצר פתרונות גידור אטרקטיביים במראה טבעי. זו הסיבה שכיום השימושים של במבוק מושחל הפכו לנפוצים מאוד, במיוחד לצורך גידור ושמירה על פרטיות. את רכישת הבמבוק ניתן לבצע במחסן עצים המציע מגוון עצום של במבוקים, קירוי פרגולה וסוגי עצים נוספים לגידור דיסקרטי ומעוצב. 

מושחל 1 - במבוק מושחל - הכירו את השימושים

במבוק מושחל

מהו במבוק מושחל?

במבוק מגיע מהטבע במצב טבעי ונראה כמו מוטות בודדים גבוהים בעלי צבע בהיר. על מנת לאחד בין המוטות, יש צורך להשחיל חוטי ברזל יחד ולייצר גדר אטומה. במוטות רגילים ודקים, קיים קושי להסתיר את חוטי הברזל, ולכן ניתן להשחיל את החוטים בן המוטות ולקבל מראה אסתטי ומיוחד.  

המהפך שעבר השוק בתחום המוצרים הטבעיים

בעידן המודרני ישנה מודעות רבה לרכישת מוצרים ירוקים וטבעיים, ופחות שימוש באלמנטים תעשייתיים שאינם מתכלים. מגמה זו מובילה בארץ ובעולם ויצרה מהפך גם בתחום עיצוב הבית, ולכן רבים עברו לרכוש ולבצע שימוש בחומרים ירוקים יותר לבניית אלמנטים שונים בגינה כמו לצורך בניית גדרות, בניית פרגולות, ריצוף דקים ועוד. אחד האלמנטים הנפוצים בשנים האחרונות הוא במבוק המקנה מראה טבעי של טבע פראי אצלכם בגינה. 

עצי הבמבוק לא רק יפים מבחינה עיצובית, אלא בעלי מראה אצילי וחזק המאפשר ביצוע מגוון יצירות ותוספות להשלמת המראה הייחודי בגינה. הבמבוק הנפוץ ביותר לשילוב בגינות פרטיות הוא במבוק מושחל בעל משקל קל, מראה מיוחד וגמישות מבחינה עיצובית.  

בואו נראה מהם היתרונות של במבוק מושחל

מחיר אטרקטיבי – מחירו הזול של הבמבוק ביחס לחומרים אחרים מורגש מאוד, ולכן רבים רואים בו כחומר זול שניתן לרכוש במהירות ללא השקעה כספית גבוהה.

עבודה מהירה וקלה – העבודה עם במבוק מהירה מאוד וניתן לבצע מגוון אלמנטים ייחודיים בשיטת עשה זאת בעצמך. את גדרות הבמבוק למשל, ניתן לחבר בין מוטות באמצעות ליפוף חוטי מתכת וליצור גדר חזקה מאוד. 

מגוון עיצובים – בשל נוחות העבודה עם במבוק והגמישות שלו, ניתן לייצר ממנו מגוון רב של דקורציות ועיצובים בשלל צורות יפות המקנות לגינה מראה של טבע פראי. 

חומר עמיד מאוד – במבוק הוא חומר חזק מאוד, למרות היותו קל. בנוסף, הוא עמיד לפגעי מזג האוויר, ממש כמו כל עץ אחר. 

ההבדל בין במבוק רגיל לבמבוק מושחל

ישנם הבדלים מהותיים בין במבוק רגיל לבמבוק מושחל. כך למשל בבמבוק מושחל עשוי מקני במבוק עבים ביחס לבמבוק רגיל. מלבד זאת, כדי ליצור גדרות מבמבוק רגיל יהיה עלינו לחבר בין מוטות הבמבוק השונים באמצעות ליפוף חוטי מתכת. לעומת זאת, אם נרצה לבנות גדר מבמבוק מושחל נעשה שימוש בטכניקה שבה חוט הברזל מושחל לאורך הבמבוק מחבר בין המוטות בצורה חזקה ואסתטית, מבלי שחוטי הברזל יהיו חשופים לעין. 

במבוק מושחל קונים במחסן עצים

אם תרצו לבנות גדר במבוק העדיפו לרכוש אותו רק במחסן עצים. במחסנים אלה תוכלו למצוא מבחר שלם של במבוקים, כולל כמובן את הבמבוק המושחל הנחשב לנפוץ ופופולרי מאוד בישראל. אנשי מקצוע במחסן עצים יוכלו לסייע לכם לבחור את הבמבוק המתאים ביותר לאופי השימוש, לדוגמה במבוק המתאים לגדר, לקירוי, להצללה, ליצירת דלתות, לחיפוי חללים ועוד.