איך בוחרים צבע עץ לפרגולה?

עץ לפרגולה - איך בוחרים צבע עץ לפרגולה?

צבע עץ לפרגולה

פרגולה היא תוספת משמעותית לגינה, הן מבחינת ההצללה שהיא מספקת לדיירים, והן מבחינה עיצובית. כיום, ניתן למצוא פרגולות בגינות, על גגות ולעיתים אף במרפסות שמש.
ישיבה תחת השמש הקופחת בחודשים החמים יכולה להיות סיוט של ממש לדיירי הבית, ולכן רבים מתקינים פרגולה קבועה המשמשת כפתרון הצללה אידיאלי.
פרגולה יכולה להיות פתרון נהדר, אך כאמור יש צורך לשמר ולצבוע אותה מידי פעם כדי שתשמור על מראה חדשני
וגם על מנת להגן על העץ מפני מפגעי מזג האויר.
את צביעת הפרגולה ניתן לבצע על ידי בעל מקצוע או בשיטת עשה זאת בעצמך,
אפשר לרכוש צבע לפרגולה, מברשת צביעה, סולם ולבצע זאת באופן עצמאי. מובן שיש לשמור על בטיחותכם בזמן העבודה, בעיקר אם מדובר על צביעת פרגולה גבוהה או צביעת פרגולה המוצבת על גג.

באילו מקרים צובעים פרגולה?

ריענון הצבע – פעמים רבות אנשים מבצעים שיפוץ לבית, וצבע הפרגולה הישן אינו מתאים לעיצוב המודרני החדש. לכן במקום להחליף פרגולה, ניתן לצבוע אותה בצורה מקצועית לכל גוון או צבע אחר וליהנות מפרגולה שנראית חדשה, מודרנית ומתאימה לעיצוב הבית.
כאשר הצבע דוהה – הפרגולה חשופה במרבית ימות השנה לשמש ולגשם, צבעה יכול לדהות או להתקלף, ולכן צביעת הפרגולה יכולה להיות פתרון נהדר ולאפשר לכם ליהנות מפרגולה שנראית טוב לעין.

כיצד בוחרים צבע עץ לפרגולה?

ראשית, יש לדעת את סוג החומר ממנו עשויה הפרגולה.
מרבית הפרגולות בישראל עשויות מעץ, אך ישנן פרגולות העשויות ממתכת או אלומיניום הדורשות צבע מתאים למתכת. אם יש ברשותכם פרגולת עץ, תוכלו לבחור צבע עץ המתאים לסוג העץ שברשותכם, רוב הפרגולות בארץ עשויות מעץ אורן או מעץ גושני לבן.
יש לבחור גוון המתאים לכם ולסוג העץ ממנו עשויה הפרגולה, וכמובן כדאי לרכוש צבע שייתן לעץ הגנה מושלמת מפני פגעי מזג האוויר.

הכנת העץ טרם צביעתו

לאחר שבחרתם צבע לעץ, אין זה אומר שאפשר להתחיל לצבוע, אלא יש צורך להכין היטב את העץ טרם ביצוע הצביעה.
הכנת העץ לצביעה תכלול ניקוי העץ, סגירת סדקים, וכמובן שיוף יסודי של העץ שיעניק לו מראה שטוח ונקי.
חשוב להבין שניקוי העץ והכנתו לצביעה היא פעולה הכרחית, כך הצבע יוכל לחדור היטב לעץ, ומראה העץ לאחר הצביעה יהיה אחיד וחלק.
את כלל החומרים לצביעת הפרגולה תוכלו לרכוש בחנויות עשה זאת בעצמך, ועם קצת סבלנות ותושייה תוכלו להגיע לרמת גימור גבוהה.